KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13418109
*
nr 1341 8109
Henning Damgård-Sörensen
(1928-2013), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på duk, 31x24 23x31 cm
Henning Damgård-Sørensen, dansk bildkonstnär och skulptör född 1928, död 2013.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 augusti 2020
kl 18:59:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/8 23:24:51
1
150 kr
17/8 18:32:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Henning Damgård-Sörensen
Henning Damgård-Sørensen, dansk bildkonstnär och skulptör född 1928, död 2013.
Läs mer om Henning DamgÃ¥rd-Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damgård-sørensen danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danska konstnärer danskt europa norden olja på duk oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23
-
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15
-
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
-
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32
*
Henning Damgård-Sörensen
Henning Damgård-Sørensen, dansk bildkonstnär och skulptör född 1928, död 2013.
Läs mer om Henning DamgÃ¥rd-Sörensen
nr 1341 8109
Henning Damgård-Sörensen
(1928-2013), Danmark
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på duk, 31x24 23x31 cm
Henning Damgård-Sørensen, dansk bildkonstnär och skulptör född 1928, död 2013.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/8 23:24:51 | 1 | 150 kr |
17/8 18:32:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Henning Damgård-Sörensen
Henning DamgÃ¥rd-Sørensen, dansk bildkonstnär och skulptör född 1928, död 2013.Läs mer om Henning DamgÃ¥rd-Sörensen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: damgård-sørensen danmark dansk dansk design dansk konstnär danska danska konstnärer danskt europa norden olja på duk oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
8313 Oljemålning
Bruno Karlsson (1927-2020), Sverige. Sig, kustland..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:23 -
1007 Oljemålning
Einar Nerman (1888-1983), Sverige. "Gammal dam". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:41
-
8021 Oljemålning
F Giessel, Signerad, Fiskegubbar. Olja på duk, 71x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:15 -
8047 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32 -
8046 Oljemålning
Gabriella Alexa. Signerad. Olja på duk, yttermått ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:32